SAĞLIKLI VÜCUDU AYAKTA TUTAN SAĞLIKLI AYAKLARDIR

Oksimer Ayak Sağlığı Ünitesi Olarak ;


Ayak sağlığı ile ilgili sorunlara alanında uzman tıbbi ekip ile hizmet veren gerçek bir medikal yaklaşım sunan merkezdir.

Merkezimizde


Genel Cerrahi Uzmanı

Yara Bakım Hiperbarik Tıp Uzmanı

Ayak Sağlığı ve Yara Bakımı Hemşiresi bulunmaktadır.

Ayak Sağlığı Nedir?


Problemli ayakların daha ileri boyutlara taşınmadan önlem alınmasıdır.

Merkezimizde Neleri Tedavi Ediyoruz?


* BATIK TIRNAK TEDAVİSİ

* NASIR TEDAVİSİ

* MANTAR TIRNAK TEDAVİSİ

* DİYABETİK AYAK BAKIMI

1BATIK TIRNAK

Etin içerisine doğru batmış veya kıvrık olarak uzayan tırnaklardır. Tırnak çekimine alternatif tedavi olarak 3 TO kelepçe yöntemiyle batık tırnakları %95 iyileşme oranı ile tedavi ediyoruz.

Uygulama: uçlarında küçük kancacıkları olan çelik yaylı teller tırnağın altına yerleştirilerek tırnağın üzerinde ara tel ile birleştirilir.

İşlem sırasında minimum ağrı hissedilir. Hızlı bir rahatlama sağlar spor ve iş hayatına kısıtlama getirmez, tedavi süresi 6-12 aydır. Merkezimizde uygulamalar medikal ayak sağlığı uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir

2NASIR TEDAVİSİ

Nasırların oluşma sebebi ayağa alınan baskılardır. Toplumda çok yaygındır ve nasırlar çok ağrı ve sıkıntı verici oluşumlardır merkezimizde nasır tedavisi özel yöntemler (freze yöntemi) ile yapılmaktadır. Uygulama sırasında ağrı hissedilmez, sosyal hayatlarına ara vermeden devam edebilirler.

3MANTAR TIRNAK

Mantar tırnak toplumda oldukça yaygın görülmektedir ve sıkıntılı bir durumdur. Ünitemizde özel cihazlar ile kalınlaşan tırnak freze yöntemi ile inceltilir mantar tedavisine dermataloglar ile birlikte ilaç tedavisi ile devam edilir.

Genç hastalarımıza yaz aylarında mantarlı tırnağın yerine jel tırnak uygulaması yapılmaktadır. Kendi tırnağından ayırt edilemez. Oje sürülebilir. Mantar tedavisinde periyodik bakımlar önemlidir hasta aylık bakımlar ile 10-12 ayda yeni tırnağına kavuşabilir.

4DİYABETİK AYAK BAKIMI

Merkezimiz diyabetik ayak ve yara bakımı konusunda idda ediyoruz en iyi merkezlerden biridir. Ayak bakımı diyabet hastalarının dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biridir.

Ayaklarda mantar ve deri enfeksiyonları çok sık görülmektedir. Ayaklarda görülen his kaybı sebebiyle hastalar ayaklardaki yara, kesik ve enfeksiyonları hissetmezler. Derin kesilen tırnaklar, nasırlar ayakta yara sebebidir.

Diyabetik hastaların ayak bakımları konusunda deneyimli yara bakım uzmanı, ayak sağlığı uzmanı hemşiresi tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca merkezimize gelemeyecek durumda olan hastalarımız evlerinde ziyaret edilir, gerekli bakımları yapılır. Hastalarımıza diyabetle yaşam konusunda eğitim verilir.

AYAKLARINIZI BİZE EMANET EDİN GÜVENDE KALIN