Batık Tırnak Tedavisi

Oksimer Batık Tırnak Tedavisi


Tırnak batmaları, günlük hayatta en çok karşılaşılan ayak sorunlarından biridir. Çeşitli sebeplerden dolayı tırnak yatağındaki bozulma sonucunda tırnağın doğal yapısının ve uzama şeklinin kaybı batığa neden olur. Tırnağın kenarındaki deri tırnağın üstüne büyür ve ya tırnak deriyi delerek batar..Tırnak batmaları; herhangi bir şekilde tırnağın aldığı travmalar sonucunda (ayağı çarpmak, tırnak üzerine darbe oluşması, tırnak üzerine gelecek şekilde ayağa basılması), ayaktaki aşırı terlemeler sonrasında, ucu dar, sivri, aşırı yüksek topulu ayakkabıların uzun süreli giyilmesinden sonra, çok dar ve sıkı çoraplar kullanılmasından dolayı, herhangi bir tırnak mantarı enfeksiyonu ve tırnakta oluşabilecek kalınlaşma sonrasında, ayak ve parmak deformasyonlarından sonra, aşırı kilo artışları sonrasında(hamilelik), tırnakların yanlış kesilmesi sonucunda (sivri kesim, derin kesim v.b.), çok koşan ve spor yapan kişilerde, yapılan yanlış pedikürler sonucunda ya da genetik yatkınlıktan dolayı oluşabilir.
Ayak Sağlığı Ünitemizde, tırnağın doğal uzama süreci desteklenerek yapılan batık bakımları hızlı,kesin ve ağrısız çözüm oluşturmaktadır. Ünitemizde batık tırnakların çekilmeden kurtarılması ve olası tırnak batmalarının önüne geçilebilmesi amacıyla bu durumdaki hastalarımıza tırnak teli uygulamak suretiyle müdahale edilmektedir. Uçlarında kancacıklar olan İki çok ince yaylı çelik telin tırnak kenarlarının alt kısmına dikkatlice yerleştirilerek bir halka ile birbirine bağlanması esası dayanan yöntem tamamen acısızdır ve yaşam tarzınızda hiçbir kısıtlama olmaz.


Batık oluşumunun önlenmesi ve oluşmuş batığın giderilmesinden sonra tekrar oluşmaması için, buna sebep olabilecek olumsuzlukların günlük yaşantıdan uzaklaştırılması gerekir. Ayakkabılar özenli seçilmeli ,tırnak kesimine dikkat edilmeli, ayak darbe ve travmalardan korunmalıdır.